До складу меду входить практично повний комплекс вітамінів і мінералів, ефірних масел і мікроелементів, тому липовий мед властивості дивовижні має і в косметології. Не дивно, що цей природний продукт повсюдно використовується при виробництві косметичних засобів. Вітаміни і амінокислоти, що входять до складу меду, пом'якшують шкіру, покращують кровообіг, і стимулюють ліпідний обмін. Завдяки вмісту групи вітамінів В, С і Е мед сприяє відновленню клітин, омолодженню. Краса в першу чергу залежить від настрою та стану душі, тому мед дуже корисний, адже він зміцнює психологічний статус людини, знижує депресію, покращує настрій і загальне самопочуття.
Чим корисний мед липовий? Він просто унікальний. У багатьох народних рецептах з медом потрібно застосування саме липового. Переходять у липовий мед корисні властивості липового цвіту. Саме основне його використання - це лікування запальних і простудних захворювань. При цьому липовий мед приймається не тільки всередину, але і використовується зовні у вигляді спиртових розтирань. Він також надає хороший місцевий ефект при гнійних ранах і опіках.
Перебуваючи в роті, органічні кислоти меду покращують процес соко-і жовчовиділення. Тому рекомендується потримати його в роті до повного розчинення.
Мед із соком лимона хороший профілактичний засіб проти ГРЗ, а чашка чаю з липовим медом корисна при лікуванні печінки, жовчного міхура і запалень шлунково-кишкового тракту.
Липовий мед властивості дивовижні проявляє і в офтальмології. Він містить речовини, що благотворно впливають на сітківку ока. Тому всім любителям комп'ютерів і телевізорів можна сміливо його рекомендувати. Розчин липового меду використовують так само для примочок і промивань запалених очей. Якщо ви задумали почистити організм, то липовий мед чудово для цього підійде, адже він має сечогінну дію і послаблюючий ефект.
Липовий мед - це один з найбільш цінних і кращих сортів меду. Бджоли збирають його з нектару квіток зеленувато-жовтого кольору цариці медоносних рослин, як в народі справедливо називають липу. З квітів однієї липи середнього віку, що росте в сприятливих умовах, при оптимальних погодних умовах бджоли виробляють 16 і більше кілограмів високосортного меду, 1 га квітучих лип дає 1000 і більше кілограмів. З кожної квітки липи бджоли збирають до 25 мл нектару.
Липовий мед - один з кращих сортів. Аромат дозрілого у вулику меду дуже тонкий і вишукано запашний, прозорий. Липовий мед колір має від блідо-жовтого до зеленуватого відтінку. Містить 39,27% левульози і 36,05% глюкози. Проте залежно від місцевості, де був зібраний мед, ці показники будуть різні.
Серед усієї різновиду можна виділити два найбільш солодких виду? липовий і вересовий.
Вид липи не впливає на сенсорні характеристики липового меду. А інтенсивність запаху і смаку набагато сильніше, ніж можна було б судити за кольором липового меду. Звичайне правило: чим темніше мед, тим він більш насичений, з липовим медом не спрацьовує. Липовий мед колір не змінює, хіба що при кристалізації. Аромат цього меду описується як свіжий деревний з легким відтінком м'ятного, бальзамічного і камфорного аромату. Липовий мед солодкий, іноді з легкою гіркуватістю. Після нього завжди залишається стійкий післясмак і легка терпкість.
Приблизно через 3 місяці після викачування липовий мед починає кристалізуватися: втрачає прозорість і густіє. При цьому липовий мед корисні властивості і смакові якості свої не втрачає. Якщо ви купили липовий мед, а він до зими або ще раніше залишився рідким, то, на превеликий жаль, вам попалася підробка.
Липовий мед корисні властивості має найрізноманітніші. Це один з найперших видів меду, який люди оцінили і насолоджуються вже тисячі років. У тіні квітучих алей або просто на вулицях міст, засаджених липами, п'янкий запах крихітних жовто-білих квіточок оточує нас і притягує бджіл з усієї округи. У період посиленого виділення нектар виглядає на квітах як крапельки роси. Липа цвіте пізно навесні або раннім літом, виділяючи найбільше нектару в теплу вологу погоду.
У липи в історії було багато призначень, і символічних, і практичних. Ще з дохристиянських часів липу в Європі вважали містичним деревом життя, деревом здоров'я, деревом правосуддя, деревом перемоги, символом родючості і об'єктом поклоніння.
Липові дерева згадуються в давньогрецької і давньоримської міфології. Найвідоміша легенда - це історія про бідне фригійське подружжя: їх боги нагородили за гостинність, обдарувавши безсмертям та перетворивши їх на Липу і Дуб.
Протягом тисячоліть липу висаджували в центрі міста або селища, де згодом збиралися городяни на різні заходи. Липа - це національний символ Словенії. У словенському містечку Рут росте всесвітньо відоме липове дерево, вік якого понад 850 років, і обхват якого більше 8 м. У назвах міст в Австралії, Європі та Америці можна помітити похідні від слова «липа»