Користь травневого меду - правильно застосовуємо
Весна - час пробудження природи після тривалої зими, буйного цвітіння рослин, час, коли закладаються основи майбутнього врожаю. Навесні розквітає більшість фруктових, плодових дерев, чагарників, повітря наповнює чудовий аромат, дзижчання комах, посилено збирають нектар. Травневий мед, зібраний з ранньоквітучих рослин, є найбільш активним в порівнянні з іншими сортами, володіє високими органолептичними властивостями.
Нектар називають травневий за часом відкачування з сот - в середині травня, початку червня бджолярі одержують перший урожай з вуликів. Продукт виходить прозорий, практично без запаху, золотистого кольору. Через 2-3 тижні набуває насичений аромат і смак з легким ментоловим післясмаком.
Травневий мед є результатом роботи медоносних бджіл, які збирають пергу яблунь, вишні, сливи, груші, конвалії, черемхи, акації, верби та інших рослин. Завдяки різноманітності весняних медоносів, травневий мед відрізняється підвищеним вмістом мінералів і активних речовин. Чим корисний перший весняний нектар? Які якості роблять його найпопулярнішим серед інших сортів? Цукрується чи травневий мед?
Мед першого відкачування має виражені корисними властивостями для організму людини: в ньому підвищений вміст мінеральних речовин, вітамінів, фруктози і глюкози. Дієтологи рекомендують щодня вживати травневий мед: властивості його благотворно впливають на всі системи і органи. Високі органолептичні якості продукту роблять його одним з кращих сортів, але за високого вмісту глюкози нектар швидко зацукровується, утворюючи дрібні кристали. Що, втім, не впливає на корисні властивості і смакові характеристики.
Завдяки високому вмісту легких вуглеводів, всмоктуються в шлунково -кишковому тракті без шкоди для здоров'я, травневий мед можна вживати людям, що страждають ожирінням, діабетом. Глюкоза і фруктоза потребує мінімальній кількості гормону інсуліну для переробки, тому нектар є справжньою розвантаженням для підшлункової залози.
Глюкоза вважається прекрасним харчуванням для головного мозку, серця, м'язової маси тіла, печінки. Травневий мед рекомендують вживати спортсменам, школярам, студентам - людям, що займаються фізичною та розумовою працею.
Очищаючу властивість нектару сприяє виведенню токсинів, шлаків, солей важких металів, радіації з організму. Його включають в щоденний раціон працівникам промислових підприємств, населенню неблагополучних районів з радіаційної та екологічної обстановці.
Травневий мед чудово зміцнює імунітет, тонізує організм, покращує самопочуття в цілому. Антибактеріальні та дезінфікуючі властивості застосовують при лікуванні шкірних запальних захворювань, виразок, гнійних фурункулів, ран, порізів. Крім того, травневий мед сприяє швидкому загоєнню, затягування ран завдяки своїм регенерує якостям.
Травневий мед надає благотворну дію на серцево судинну систему: знижує тонус судин, артеріальний тиск, знімає спазми, покращує якість крові. Збалансований склад містить мікроелементи, подібні з кров'ю людини, тому корисно з'їдати щодня по 100-150 г продукту людям, страждаючим анемією, гіпертонією, недокрів'ям.
У період епідемій грипу, застуди добре допомагає впоратися з симптомами, прискорити одужання. Протизапальні та бактерицидні властивості продукту запобігають появі ускладнень, вбивають до 99 % хвороботворних бактерій у ротовій порожнині, лікують ангіну, при бронхіті прискорюють виведення мокротиння з бронхів. Травневий мед корисно вживати людям, що страждають хронічними бронхолегеневими захворюваннями. При депресивних, стресових станах, безсонні, неврозах допомагає травневий мед - корисні властивості нектару добре заспокоюють нервову систему.
Застосування
Травневий мед - користь його для організму людини безсумнівна - використовується в народній медицині як основна складова рецептів для лікування багатьох хвороб. У поєднанні з іншими натуральними продуктами (часник, яйця, молоко, лимон, алое) травневий мед ефективно застосовується для лікування грипу, застуди, анемії, недокрів'я, запалень шкіри, носоглотки, а також для поліпшення стану волосся і нігтів. У косметології травневий мед є прекрасним засобом омолодження шкіри, живлення волосся, нігтів. Медові ванни дуже популярні серед представниць прекрасної статі - процедура приємна, піднімає тургор шкіри, живить, насичує дерму мікроелементами, вітамінами. Дрібні ранки, гнійнички, акне пасують перед потужним дією бактерицидних компонентів. Завдяки ензимам та іншим консервирующим складовим, травневий мед уповільнює процес старіння шкіри, а ферменти підсилюють вироблення природного колагену, скорочують кількість і глибину зморшок. Омолоджуючу властивість продукту роблять його унікальним засобом для підтримки краси і молодості.
Багатокомпонентний склад і виражені цілющі властивості нектару зробили його дуже популярним серед споживачів. Продукт корисно вживати всім без винятку людям для профілактики недуг, підтримки здоров'я, імунітету, краси та енергії.